Dnes je nedeľa, 17.január 2021, meniny má: Nataša
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jubilejný dobročinný Ples v opere pomôže rekordným výťažkom

február 03, 2020 - 14:20
Dobročinný Ples v opere už jedenásty rok prispieva k riešeniu pálčivých spoločenských problémov a za toto obdobie bolo na podporu rôznych projektov rozdelených už viac ako 2 milióny eur.
Foto: 

Vďaka príspevkom vzácnych hostí sa podarilo počas jeho 20. ročníka dosiahnuť rekordný výťažok v hodnote 270 710 eur, ktorý v plnej výške poputuje na podporu inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením.

„Sú to síce 2 milióny eur, ale je to stále len kvapkou v tom priestore, ktorý by potreboval 100-násobne viac. Určite to nezmenšuje cenu tej kvapky. Tú dobročinnosť chápem tak, že tá kvapka je dôkazom toho, že som si vedomý, že moja ľahostajnosť by mohla niekomu skomplikovať život a naopak, moja ohľaduplnosť, môže niekomu spraviť život zase lepším,“ vyjadril sa herec Martin Huba.

Dobročinný charakter

Výťažok z 20. ročníka dobročinného Plesu v opere v plnej výške využije mimovládna nezisková organizácia Nadácia pre deti Slovenska na ďalší rozvoj programu, ktorý prispieva k zlepšeniu a rozšíreniu možností vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením.

Podporu charitatívnemu rozmeru dobročinného Plesu v opere vyjadrili aj úspešná paralympionička Henrieta Farkašová so svojou navádzačkou Natáliou Šubrtovou. „Myslím, že to hlavné memento je, že byť iný nie je niečo zlé, ale skôr to, čo nás robí každého ako jednotlivca niečím výnimočným bez ohľadu na to, či je to nejaké postihnutie alebo pozitívna vlastnosť, ktorú máme. Mali by sme z toho čerpať a byť inšpiráciou jeden pre druhého a o tom je aj inklúzia,“ hovorí Šubrtová.

Ples v opere 2020

- - Inzercia - -