Dnes je nedeľa, 20.september 2020, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Sabine prinesie do Bratislavy silný nárazový vietor

február 09, 2020 - 13:41
Bratislava bude pondelok počas obeda čeliť silnému vetru. V pondelok od 12:00 do 15:00 sa očakáva prechodné, silné zosilnenie západného až severozápadného vetra, pri ktorom môžu nárazy dosahovať rýchlosť okolo 30 m/s (cez 100 km/h). Najvyšší tretí stupeň výstrahy platí v tomto čase pre Malacky, Bratislavu, Pezinok, Senec, Trnavu, Galantu, Dunajskú Stredu, Šaľu, Komárno a Nové Zámky.

Silný vietor začal už v noci úradovať na Britských ostrovoch a dnes zasiahne aj Nemecko, kde bude vyčíňať až do zajtra. Nemci sa pripravujú na rozsiahle problémy, nakoľko nárazy vetra môžu presahovať rýchlosť až cez 150 km/h. Očakáva sa výrazné narušenie dopravy, desiatky tisíc domácností bez elektriny a škody by mal vietor spôsobovať aj na majetku a lesnom poraste. 

V Česku a u nás začne vietor silnieť v noci na pondelok, no to najsilnejšie príde v pondelok počas dňa.

Najsilnejší vietor sa očakáva na čele postupujúceho studeného frontu, ktorý sa zajtra ráno bude nachádzať nad západným Českom, okolo 9:00 postúpi Prahou a na poludnie sa už bude nachádzať nad Moravou. Od zhruba 12:00 začne studený front postupovať Slovenskom smerom k juhovýchodu.

- - Inzercia - -