Dnes je pondelok, 21.september 2020, meniny má: Matúš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Trhovisko Miletičová bude mať novú podobu

február 10, 2020 - 21:14
Ružinov plánuje revitalizáciu trhoviska Miletičova. S revitalizáciou trhoviska by sa mohlo začať už tento rok. Potenciálnu podobu trhoviska predstavili študenti Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave už v roku 2017. Ako bude vynovené trhovisko vyzerať, aké investície si to bude vyžadovať, aj to, ako bude samotná rekonštrukcia prebiehať bude súčasťou projektovej dokumentácie, na ktorú ružinovskí poslanci schválili 50-tisíc eur.

Poslanci Ružinova schválili 50-tisíc eur na projekt revitalizácie Miletičovej z rozpočtu mestskej časti. Táto položka zahŕňa prípravu zadania na ideovo-architektonickú súťaž so zapojením odbornej verejnosti, samotnú súťaž a projektovú dokumentáciu rekonštrukcie a revitalizácie trhoviska. „

„Po rokoch minimálnych investícií už trhovisko Miletičova nevyzerá najlepšie. Preto som veľmi rád, že po vzájomnej dohode aj s primátorom Matúšom Vallom naši poslanci navrhli vyčlenenie prostriedkov na architektonickú štúdiu obnovy a skrášlenia Miletičky,“ uviedol starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti. „Nič sa nebude búrať, privatizovať ani developovať. Cieľom je obnoviť stánky a verejné priestory, aby Miletičova zostala trhoviskom, ale civilizovaným, hodným 21. storočia,“ doplnil starosta. Návrhy  študentov Fakulty architektúry z roku 2017 na novú podobu trhoviska sú momentálen vystavené vo  vstupnej hale Ružinovského úradu .

- - Inzercia - -