Dnes je utorok, 24.november 2020, meniny má: Emília
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kto bude novým riaditeľom BKIS? Komisia vypočuje štyroch kandidátov

február 11, 2020 - 15:54
Do výberového konania na pozíciu riaditeľa/-ky Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS) bolo doručených 7 kompletných prihlášok. Z nich na základe životopisov (vzdelanie, profesionálna skúsenosť), referencií uchádzačov a odporúčania personalistov výberová komisia pozvala 4 uchádzačov na pohovor s personalistami a na vypočutie: Vladimíra Greža, Mariána Hornyáka, Katarínu Hulíkovú a Rolanda Tótha.

Neverejné vypočutie sa začne o 9:00 pred výberovou komisiou, kde kandidáta oboznámia so zisteniami z kontroly integrity. Členovia komisie majú možnosť spýtať sa uchádzača na jeho predchádzajúce pôsobenie, skúsenosti, ako aj pochybnosti vyplývajúce zo zistení kontroly integrity. „V prípade konfrontácie s informáciami, ktoré objavia ako výsledok kontroly integrity, dostane uchádzač možnosť z výberového konania odstúpiť,“ povedal Bubla. O 11:00 sa začne verejné vypočutie pred výberovou komisiou a verejnosťou. Každý uchádzač odprezentuje svoj rozvojový plán a zodpovie na otázky verejnosti a komisie.

Po vypočutí uchádzačov komisia zostaví poradie uchádzačov, na základe ktorého odporučí primátorovi navrhnúť mestskému zastupiteľstvu na schválenie vhodného uchádzača o túto pozíciu. Životopisy uchádzačov o pozíciu riaditeľa BKIS sú zverejnené na internetovej stránke Bratislavy. Spätnú väzbu k uchádzačom je možné zasielať na adresu vyberovekonania@bratislava.sk.

Výberová komisia je zložená:  Jakub Kmeť - predseda, Anna Hudáková, Zuzana Hekel, Drahomíra Juríková, Elena Pätoprstá

- - Inzercia - -