Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Obľúbená Magio pláž na Tyršovom námestí po 13 rokoch končí

február 12, 2020 - 21:05
Doteraz najvydarenejší outdoorový projekt plný pohody, oddychu, zábavy a gastronómie končí. Obľúbenú Magio pláž s bohatým programom vystrieda revitalizácia Sadu Janka Kráľa. Slovak Telekom sa po zvážení viacerých okolností rozhodol projekt Magio pláže už neorganizovať. Plánovaná celková revitalizácia Sadu Janka Kráľa má okrem zelene pozostávať aj z obnovy mobiliáru parku.
Foto: 
magioplaz.sk

Bude pokračovať aj rekonštrukciou chodníkov, osvetlenia, prvkov zverokruhu a fontány v parku. Hlavné mesto má v pláne aj naďalej spolupracovať so Slovak Telekomom pri organizácii rôznych podujatí.  Priestor pre kultúrny program, eventy, športové akcie, možnosť kvalitne tráviť voľný čas by mal zostať zachovaný aj v budúcnosti. Mesto  rozpracovalo svoj koncept, verejnosti by ho malo predstaviť čoskoro. 

O tom, že Sad Janka Kráľa prejde opäť do správy hlavného mesta, sa rozhodlo vlani. Predchádzali tomu niekoľkoročné spory medzi mestom a mestskou časťou Petržalka, ktoré sa nevedeli dohodnúť napríklad na tom, kto by mal vypracovať inventarizáciu a dendrologický posudok na zeleň v parku, ktorý je podkladom pre plán výsadby drevín. Dlhé roky tak bol známy stav stromov len na základe dendrologického posudku z roku 2005.

- - Inzercia - -