Dnes je streda, 27.január 2021, meniny má: Bohuš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Legendárny basgitarista chystá unikátnu dražbu

február 15, 2020 - 13:30
Britský hudobník Bill Wyman ponúkne v dražbe hudobné nástroje, oblečenie a rôzne ďalšie predmety, ktoré zozbieral počas kariéry. Niekdajší basgitarista legendárnych The Rolling Stones pripravil viac ako tisíc položiek.
Foto: 

Medzi nimi sú napríklad jeho podpisová basgitara, ktorú používal na turné a nahrávaní so spomínanou skupinou medzi rokmi 1966 a 1968. Fanúšikovia budú môcť získať aj gitaru, na ktorú hral zosnulý gitarista formácie Brian Jones počas koncertu The Rolling Stones Rock And Roll Circus v roku 1969.

Výťažok poputuje aj na charitu

Dražba, na ktorej Wyman spolupracuje aj s Ripple Productions Limited a Julien’s Auctions, sa bude konať od 29. do 31. mája. Určitú sumu z predaja venujú trom charitatívnym organizáciám - The Prince’s Trust, Macmillan Cancer Support a CCMI – Central Caribbean Marine Institute.

"Zbieranie a archivovanie patrí k mojim najväčším životným radostiam a nepochybne bude patriť aj k môjmu odkazu. Cítim, že je správny čas podeliť sa o môj archív so svetom. Dúfam, že ľudia sa budú tešiť z mojich zbierok tak ako ja," vyjadril sa 83-ročný hudobník.

Bill Wyman pôsobil dlhé roky v kapele The Rolling Stones:

The Rolling Stones - (I Can't Get No) Satisfaction (Official Lyric Video)

- - Inzercia - -