Dnes je streda, 20.január 2021, meniny má: Dalibor
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Električková doprava do Dúbravky sa spustí 22. februára

február 17, 2020 - 14:33
"Obyvatelia bratislavskej Dúbravky a priľahlých oblastí sa v sobotu 22. februára 2020 budú môcť prvýkrát odviezť po zmodernizovanej električkovej trati. Sprevádzkovaním úseku Kútiky – Záluhy sa ukončí druhá etapa modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály," informuje Dopravný podnik Bratislava na sociálnej sieti.
Foto: 

Skrátenie jazdných časov, vyššia miera komfortu a lepšia bezbariérovosť i informovanosť čakajú cestujúcich na cestách električkou do bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Dopravný podnik Bratislava, a. s. predĺži od 22. februára trasu linky 4 až po konečnú Pri kríži. Vďaka spusteniu premávky električiek zároveň príde k ukončeniu premávky linky náhradnej dopravy X5.

Cestujúci v Dúbravke budú mať k dispozícii spojenie s centrom mesta a významnými prestupnými uzlami každé 4 minúty v špičke, každých 5 minút mimo špičky a každých 7,5 minúty počas víkendov. Na linke 4 bude zároveň minimálne každý druhý spoj zabezpečený novými nízkopodlažnými električkami.

Zmodernizované časti radiály po úplnom dokončení prinesú úžitok všetkým dotknutým obyvateľom vrátane osôb so zdravotným znevýhodnením. Zastávky v Karlovej Vsi a Dúbravke sú tiež prvými, na ktorých bol umiestnený nový estetický a kvalitný mestský mobiliár.

Neskôr v priebehu roka 2020 zároveň prebehne modernizácia zvyšných častí Dúbravsko-Karloveskej radiály v úseku Chatam Sófer – Molecova. V rámci nej bude okrem iného vybudovaný prestupný uzol Molecova, ktorý najmä obyvateľom Dlhých dielov spríjemní cestovanie. Na linky vedúce k ich domovom tak cestujúci už nebudú musieť prechádzať cez niekoľko svetelných signalizácií. Podobný terminál je pred dokončením aj na dúbravskej zastávke Záluhy.

- - Inzercia - -