Dnes je utorok, 19.január 2021, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petícia za zrušenie externej časti maturitnej skúšky

marec 19, 2020 - 09:46
Mnohí z nás majú deti, ktoré končia strednú školu. Termín maturitných skúšok je zatiaľ presunutý. Nikto však nevie stopercentne predpokladať, ako sa bude situácia s pandémiou koronavírusu vyvíjať. Na sociálnych sieťach vznikla petícia na zrušenie externej časti maturitných skúšok.
Foto: 

"My maturanti si uvedomujeme vážnosť situácia a taktiež fakt, že maturitná skúška je teraz v situácii, kedy je ohrozené zdravie stoviek ľudí asi tou menej podstatnou prioritou. Nechceme ohroziť naše zdravie, ani zdravie našich príbuzných a zároveň nechceme prísť  o nárok na prázdniny predĺžením školského roka. Preto nám najvhodnejšie riešenie pripadá úplné zrušenie externej časti maturitnej skúšky,," píšu autori petície.  

K maturantom sa na sociálnej sieti prihovoril aj budúci minister školstva Branislav Gröhling. 

"Termín maturitných skúšok sa už posunul. Budeme robiť všetko pre to, aby maturity prebehli regulérne do leta. Ak by sa mali opäť posunúť alebo byť v redukovanej forme, budeme o tom informovať podľa toho, ako rozhodne krízový štáb. Viem, že zmeny nie sú príjemné, ale teraz musíme dbať na zdravie nás všetkých. 

2. Ak sa chystáte na VŠ na Slovensku a v prípade posunutia maturít by boli ohrozené Vaše prijímačky, neobávajte sa. Budem komunikovať aj so Slovenskou rektorskou konferenciou, aby umožnili aj neskoršie termíny prijímacích skúšok.

3. Ak sa chystáte na VŠ v zahraničí, tak budem rád, ak sa raz vrátite a prinesiete svoje dobré skúsenosti na Slovensko. Ale okrem toho oslovím komisárku EU pre vzdelávanie a ministrov školstva zo štátov mimo EÚ, aby zohľadnili túto situáciu či vyzvali školy na neskorší termín prijímacích pohovorov. Verím, že to nebude problém, keďže situácia je podobná v celej Európe a všetci sme na jednej lodi," upokojuje maturantov.

Celé znenie petície: https://www.peticie.com/zruenie_externej_asti_maturitnej_skuky?uv=21508858&utm_source=fb_share&fbclid=IwAR1CmiP6FbGC8szBKvCXhhDw3jst1Tc14YS26A8ZdqC4kQzCVuRPVHihXvg

- - Inzercia - -