Dnes je streda, 27.január 2021, meniny má: Bohuš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako utužovať partnerský vzťah popri deťoch

marec 28, 2020 - 09:00
Príchod nového člena rodiny je novinkou pre všetkých zúčastnených. Mamina sa zžije so svojím bábätkom od prvej chvíle a nastúpia všetky dovtedy nepoznané rodičovské povinnosti. Ako popri nich nezabudnúť aj na partnerskú časť vzťahu?
Foto: 
pixabay.com

Prvé mesiace s bábätkom sú bezpochyby veľmi náročné, najmä keď sa jedná o maminu-prvorodičku. Tá pociťuje obrovskú zodpovednosť za nového člena rodiny a robí všetko preto aby sa postarala o neho najviac ako je v jej silách. Tak to matka príroda zariadila a je to aj najprirodzenejšia reakcia ženy na dieťa. Ale popri tom všetkom sa stáva aj to, že partnerský vzťah začína ísť na druhú, tretiu a niekedy až veľmi ďalekú kolaj. Nie je to nikoho chyba, v súčasnosti majú ženy deti vo vyššom veku než predošlá generácia a pomoc starých rodičov je často v nedohľadne. Ustáť novú situáciu s pokojom, láskou a úctou jeden k druhému si vyžaduje vedomú prácu.

Nájdite si pre seba čas bez detí

Ak máte poblízku starých rodičov neváhajte ich požiadať o pomoc. V rodinách existujú rôzne druhy vzťahov a nie všetky sú ideálne, ale vaše deti za nič nemôžu a ak je možnosť vybudovania pekného vzťahu medzi vnúčatami a starými rodičmi umožnite im to. Vedia im do života priniesť veľmi veľa a vy dvaja s mužom môžete ísť na večeru, do divadla, na koncert, čokoľvek čo ste mohli robiť pred deťmi. Prinesie to do vašej domácnosti viac pohody a úsmevu. Oddýchnutá mamina je veľmi podstatná pre rodinu. Ak túto možnosť nemáte, zaplaťte si opatrovateľku, tá občasná investícia určite stojí za to. 

Humor je veľký pomocník v kritických situáciách

V každej rodine sa dejú konflikty, sú úplne prirodzené a najmä je veľmi zdravé dávať zo seba emócie von. Kto ich drží v sebe ubližuje najmä sám sebe. Deti sú veľmi vnímavé stvorenia a vedia vycítiť keď sa rodičia trápia. V každodennom živote sa v rodinách rieši veľa situácií okolo detí, domácnosti, vzťahov.. Ak sa na ne dokážeme pozerať s humorom pomôže to všetkým. Presolili ste polievku? Stalo sa to už každému. Dieťa počarbalo steny fixkou? Určite sa dejú aj väčšie tragédie. Neberte veci tak vážne, svet nám momentálne ukazuje čo je naozaj dôležité, tak sa skúsme toho držať. Ak máte muža so zmyslom pre humor, je to veľká výhra pre celú rodinu. S ním ide všetko ľahšie. 

Venujte si rešpekt

Občas si nedajú rodičia pozor a začnú sa k sebe správať po narodení dieťaťa ináč. Áno, je to nová situácia a vyžaduje si istý čas na zosúladenie, ale potom si treba sadnúť a nájsť k sebe potrebný rešpekt bez ktorého je spolužitie náročné. Ak tam raz bol, je veľká šanca, že tam bude aj v budúcnosti. Všímajte si jeden na druhom to dobré a občas si sama sebe pripomeňte prečo ste sa do svojho muža zamilovali. Určite má veľa dobrých stránok, ktoré ste možno v dôsledku narodenia bábätka v poslednej dobe prehliadali.

Prajem vám všetkým pekný víkend

- - Inzercia - -