Dnes je utorok, 24.november 2020, meniny má: Emília
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zoologická záhrada otvára svoje brány

máj 03, 2020 - 08:00
Aj zoologická záhrada patrí k inštitúciám, ktoré museli kvôli koronavírusu zavrieť svoje brány. No po dvoch mesiacoch sa opäť chystá privítať návštevníkov.

Zoologická záhrada Bratislava

Svoje obľúbené výletné miesto budete môcť navštíviť, už od šiesteho mája, teda v rámci druhej uvoľňovacej fázy, samozrejme za dodržania nasledujúcich podmienok.

Do areálu ZOO budú môcť vstúpiť iba návštevníci s rúškom alebo inou vhodnou pokrývkou zakrývajúcou nos a ústa.

  • Na pokladni pri predaji vstupeniek je umiestnené bezpečnostné plexisklo. Predaj vstupeniek bude prebiehať v hotovosti, kartou, ale návštevníkom odporúčame najmä bezkontaktný online predaj e-vstupeniek.
  • Dezinfekčné prostriedky budú návštevníkom k dispozícii pri vstupe/pokladniach ZOO, pri bufetoch a na všetkých verejných WC (toalety sa taktiež budú častejšie a pravidelne dezinfikovať).
  • Pre návštevníkov budú sprístupnené všetky vonkajšie expozičné časti.
  • Pavilóny budú zatiaľ uzavreté, aby nedochádzalo k možnému zhromaždeniu väčšieho počtu návštevníkov v uzavretých priestoroch.
  • Občerstvenie v bufetoch bude podávané z predajných okienok bez možnosti sedenia.
  • V návštevníckej časti, v rámci celej ZOO, budú na frekventovaných miestach umiestnené oznamy upozorňujúce na dodržiavanie všetkých vyššie spomenutých opatrení, ktoré majú za cieľ chrániť ľudí a zamedziť možnému šíreniu vírusu (napríklad povinné nosenie rúšok, dodržiavanie primeraných rozostupov, atď.).
  • DinoPark bude pre návštevníkov sprístupnený okrem 3D kina, detského tetovania, a zmrzliny.

Minimálne do vyhlásenia štvrtej fázy nebudeme v ZOO realizovať vzdelávacie programy a akékoľvek podujatia pre verejnosť. Vzdelávanie i propagáciu budeme naďalej zabezpečovať online prostredníctvom sociálnych sietí a webovej stránky ZOO.

- - Inzercia - -