Dnes je štvrtok, 06.máj 2021, meniny má: Hermína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tvárová gymnastika je nielen účinnou zbraňou proti starnutiu. O týchto benefitoch ste vedeli?

jún 02, 2020 - 08:00
Tú istú starostlivosť, akú venujete svojim prsiam či rôznym partiám tela, si zaslúži aj vaša tvár. Cviky tvárovej gymnastiky sú mimoriadne účinné, nezaberú vám viac ako pätnásť minút denne a vy si vďaka nim udržíte svieži i mladistvý vzhľad.
Foto: 

Ak chcete vašu pleť udržať pevnú, jemnú, prekrvenú a elastickú aj po tridsiatke, tieto riadky sú určené práve pre vás. Prezradíme vám totiž, prečo na tvárovú gymnastiku nedajú dopustiť ani najznámejšie krásky sveta. 

Vedeli ste, že na ľudskej mimike sa podieľa až 51 svalov tváre a šije, z ktorých väčšinu vôbec nepoužívame? Práve preto rokmi strácajú formu a ochabujú. Našťastie ide o riešiteľný problém, a to aj bez estetických zásahov invazívneho charakteru. Ako už isto tušíte, pomôže vám tvárová gymnastika.

Zopár faktov, o ktorých ste (zrejme) nepočuli:

  • Ideálne je cvičiť aspoň 5 minút ráno a 10 minút večer pred spaním, keď je pleť dokonale odlíčená.
  • Podstata tvárovej gymnastiky spočíva v sťahovaní a uvoľňovaní tvárových svalov, ktoré prekrvujú celú tvár, zvyšujú príjem kyslíka v bunkách, zrýchľujú metabolizmus a odbúravajú odpadové látky.
  • S podaktorými cvikmi možno narábať aj počas dňa - popri práci s počítačom, varení, čítaní a napríklad i telefonovaní.
  • Niektoré kozmetické salóny vám za malý poplatok v samotných začiatok cvičenia poradia a pomôžu vám zbaviť sa zlozvykov, ktoré vám škodia.
  • Všetko s mierou platí aj v prípade tvárovej gymnastiky. Dajte si pozor, aby ste nepredvádzali cviky až príliš razantne, čo by mohlo časom viesť k deformácii pleti.

Ešte ste ju nevyskúšali?

... v tom prípade začnite s tvárovou gymnastikou priamo pred zrkadlom. Iba takto zistíte, či svaly používate správne. Mnoho žien sa myľne domnieva, že tvárové svaly ľahko posilnia grimasami, žmurkaním, pitím, prežúvaním alebo smiatím. Omyl, ide to výlučne cvičením.

Pravidelným praktizovaním tvárovej gymnastiky dokážete zjemniť aj hlbokú vrásku medzi obočím, eliminovať tiež drobné vrásky okolo očí, úst a nosa. Mimochodom, podľa odborníkov je dovŕšenie tridsiateho roku života vek, keď by ste sa mali začať zaujímať o tvárovú gymnastiku intenzívnejšie.

Pozrite si zopár základných cvikov v priloženom videu:

Face Yoga - 6 Exercises To Do At Home

- - Inzercia - -