Dnes je nedeľa, 17.január 2021, meniny má: Nataša
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Známa herečka má zaujímavé čuchové schopnosti. Čo na seba prezradila?

jún 08, 2020 - 12:00
Americká herečka Elle Fanning tvrdí, že každý film, v ktorom sa predstavila, má svoju "jedinečnú vôňu" a rovnako aj jej kolegyne, ktoré podľa nej dokáže rozoznať. Vyjadrila sa tak v rozhovore pre magazín Glamour.
Foto: 

"Odkedy hrám, všimla som si, že každý pľac má naozaj unikátnu vôňu. Tiež som pracovala s veľa herečkami, ktoré mali svoju vlastnú charakteristickú vôňu. Podľa vône by som mohla identifikovať Patriciu Clarkson, Nicole Kidman aj Angelinu Jolie," tvrdí 21-ročná herečka s tým, že kedykoľvek sa stretne s danými vôňami, prenesie ju to späť na miesta nakrúcania.

Spomienky na detstvo

Rodáčka z Conyersu v štáte Georgia má tiež dve zreteľné vône, ktoré ju podľa jej slov prenášajú do detstva. "Moje detstvo má dve zreteľné vône. Varenie mojej starej mamy, ktoré je veľmi typicky južanské, všetko jedlo voňalo ako Vďakyvzdanie, a opaľovací krém. Vždy som bola bledá a vyrastanie pod pražiacim losangeleským slnkom znamenalo, že mama mňa a sestru vždy natierala opaľovacím krémom," zaspomínala Fanning.

Jedna z najobsadzovanejších herečiek

Mary Elle Fanning účinkovala napríklad vo filmoch Ja som Sam, kde stvárnila mladšiu verziu svojej sestry Dakoty Fanning, Bláznivá škôlka, Dvere v podlahe, Déja Vu, Babel, Podivuhodný prípad Benjamina Buttona, Super 8, Kúpili sme ZOO, Vládkyňa zla, Až na dno, Trumbo, Tri generácie.

Blysla sa tiež v snímkach: Ženy 20. storočia, Pod rúškom noci, Neon Demon, Oklamaný, Mary Shelleyová, Galveston, Vládkyňa zla 2 alebo Daždivý deň v New Yorku.

- - Inzercia - -