Dnes je utorok, 19.január 2021, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dominantu Paríža opäť sprístupnia verejnosti presne o týždeň!

jún 18, 2020 - 18:00
V Paríži pripravujú Eiffelovu vežu na budúcotýždňové otvorenie po tom, ako si pandémia koronavírusu vyžiadala jej najdlhšie zatvorenie od druhej svetovej vojny.
Foto: 

Krajina otvára cestovný ruch, no 324-metrová veža nebude spočiatku prijímať toľko návštevníkov, ako pred pandémiou. Eiffelovku sprístupnia pre limitovaný počet ľudí 25. júna, pričom výťahy na najvyššie poschodie zatiaľ nebudú v prevádzke. Ľudia sa dostanú len na prvé a druhé poschodie. "Najskôr otvoríme len schodiská," uviedla v utorok hovorkyňa manažmentu Victoria Klahr. Návštevníkom odporučili kúpiť si vstupenky online.

Všetky osoby nad 11 rokov budú musieť mať tvárovú masku a zavedú aj opatrenia súvisiace s reguláciou davov. "Sme optimisti a veríme, že počet návštevníkov bude narastať, aj keď počas prvých týždňov pamiatku navštívia zrejme len miestni turisti," povedala Klahr. Riaditeľ správy veže pre agentúru AP v utorok vyhlásil, že verí, že v auguste už bude prevádzka fungovať normálne.

Alain Miralles, ktorý dozerá na hygienu súvisiacu s vežou, objasnil, že zaviedli nový protokol. "Každý deň budú tímy čistiť všetky kontaktné miesta, a to každé dve hodiny od otvorenia až po zatvorenie," ozrejmil.

Obrovské straty v cestovnom ruchu

Turizmus v Paríži od zavedenia opatrení klesol o 80 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. "Navštíviť Paríž je teraz veľmi výnimočná skúsenosť, keďže nemáme veľa návštevníkov a neočakávame, že toto leto bude na rovnakej úrovni, ako tie predchádzajúce," vyhlásila Corinne Menegaux, riaditeľka parížskej obchodnej a turistickej kancelárie.

- - Inzercia - -