Dnes je štvrtok, 06.august 2020, meniny má: Jozefína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

10 signálov, kedy je lepšie vzťah ukončiť

jún 30, 2020 - 16:00
Cítite, že váš vzťah už dlhšie udržujete len z povinnosti? Domov sa netešíte, skôr len nachádzate dôvody na odchod a čoraz častejšie si pripomínate dôvody pre ktoré ešte s partnerom ste. Možno sa v nasledujúcich bodoch nájdete a začnete nad budúcnosťou premýšlať inak.
  • Nekomunikujete spolu

Už je to dlhšie čo nemáte chuť zdieľať s partnerom zážitky z práce či z pokecu s priateľkami? Ak radšej trávite čas sama so sebou alebo zavoláte mame či kamarátke, máte problém. V zdravom vzťahu je prirodzené, že ľudia majú chuť zdielať spolu každodenný život, radosti aj starosti. 

  • Intímny život nefunguje

Je prirodzené, že vášeň po čase opadá, najmä keď prídu starosti s deťmi a všetko s nimi spojené. Nedostatok spánku narúša intimitu, ale keď sa vytratí úplne, väčšinou to značí začiatok konca. Najmä keď nie je snaha o nápravu.

  • Partner je vám ľahostajný

Často sa pristihujete pri tom, ako vám začína byť už doslova "jedno" kde váš partner je, ako trávi voľlný čas, prečo sa vám neozýva atď. Myslíte len na seba a na to ako si spríjemniť deň a nevidíte vo vašich plánoch aj jeho.

  • Veci čo ste kedysi na ňom zbožňovali, vám začali prekážať

Aký bol len pred pár rokmi zlatý, keď mu všetko tak dlho trvalo.. Volali ste ho slimáčik a s láskou na neho hľadeli. Teraz to neviete pochopiť a pri každej príležitosti mu to aj vykrikujete. Ako vám to niekedy mohlo pripadať zlaté? A tak je to aj s ďalšími vecami, ktoré praktizuje a vás vytáčajú do nepríčetna.

  • Často sa nudíte keď ste spolu

Ak sa aj náhodou ocitnete samy, premýšľate nad tým kam ísť, aby ste sa neotravovali, neustále hľadáte iné podnety pretože predstava byť sama s partnerom vám vôbec nevonia. Neustále návštevy kamarátov, služobné cesty, záľuby, hľadáte čokoľvek, len aby ste s ním nemuseli byť. vôbec vás to totiž nenapĺňa.

  • Nemáte chuť na návštevy jeho rodiny

Keď počujete, že má jeho stará mama oslavu ostanete znechutená. Zase budete musieť ísť predstierať chuť na oslavu, komunikáciu s blízkymi a už pri prvom momente stretnutia sa cítite unavená. Premýšlate kde všade by ste zatiaľ mohli byť a čo všetko by ste mohli robiť. 

  • Komplimenty mu už vôbec neadresujete

Jeho vzhľad žiadnym spôsobom nekomentujete pretože to tak necítite. Aj keď fantasticky uvarí, bez slova večeru zjete a poberiete sa svojou cestou. Nemáte chuť mu hovoriť nič pekné, načo..

  • Často rozmýšľate, čo by bolo keby..

Pristihnete sa ako zasnívane hľadíte do diaľky a predstavujete si čokoľvek, len nie to ako žijete teraz? Analyzujete minulosť, budúcnosť a dúfate, že sa aj vaša prítomnosť zmení a bude to raz všetko iné? Nezabudnite..rozhodnutie je len na vás.

  • Slová o láske vám pripadajú cudzie

Sledujete zamilované páry navôkol a stáva sa z vás veľká cynička. Načo tie slová plné lásky, keď sú s najväčšou pravdepodobnosťou len dočasné? Neviete si už predstaviť ich svojmu partnerovi úprimne povedať a ani nemáte záujem. Dokonca vám ani nechýba, že ich vy sama nepočujete.

  • Žiarlivosť vám nič nehovorí

Váš partner je niekde a sama netušíte kde. Nemáte totiž chuť to vedieť a ani to, kedy sa vráti. Jednoducho si žijete viac menej svoj vlastný život a záujem o jeho osobu úplne klesá. Vaše emócie sú jednoducho na bode mrazu.

Ak ste sa zbadali vo viacerých bodoch, nemajte strach urobiť dôležitý krok!

- - Inzercia - -