Dnes je utorok, 19.január 2021, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip na výlet: Turisti sa môžu do Slovenského raja odviezť Letným turistickým busom

júl 12, 2020 - 10:00
Turistické destinácie na severe i na juhu Slovenského raja v mesiacoch júl a august prepojí už tradične Letný bus. Ten bude opäť premávať vďaka spolupráci s dopravnou spoločnosťou eurobus, a.s.
Foto: 

"Novinkou však je, že po množstve podnetov od turistov sa prevádzka Letného busu tento rok rozširuje okrem víkendov aj na celý pracovný týždeň," uviedol pre agentúru SITA Martin Pižem z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš s tým, že autobus bude vybavený aj špeciálnym cyklostojanom pre 14 bicyklov. Cyklostojan ako príves na prepravu bicyklov k Letnému busu kúpili v rámci projektu LAST MILE financovaný programom Interreg Europe.

Ďalšie detaily prepravy

Možnosť naložiť a vyložiť bicykel bude na zastávkach Spišská Nová Ves - autobusová stanica, Čingov - parkovisko, Hrabušice - obecný úrad, Kopanec sedlo, Dobšinská Ľadová Jaskyňa, Dobšinský kopec a Dedinky. Autobus s prívesom môžu využiť aj turisti, ktorí prídu vlakom, či už od Popradu alebo Košíc, ako spôsob prepravy z mesta priamo do národného parku. „Mesto Spišská Nová Ves neznáša žiadne náklady spojené s prevádzkou busu. Po ekonomickej stránke jeho prevádzku zastrešuje dopravca v plnej výške. Turistický bus je aktivitou našej OOCR Slovenský raj & Spiš, v spolupráci s dopravcom eurobus, a.s. Príves na bicykle nám dali do bezplatného užívania v spolupráci s Agentúrou na podporu regionálneho rozvoja, Košice, n.o.“ dodal Pižem.

Cenník prepravy Letným busom bude vychádzať zo štandardných taríf dopravcu eurobus, a.s. Grafikon spoja v zjednodušenej grafickej podobe môže verejnosť nájsť na: https://vraji.sk/wp-content/uploads/2020/06/grafikon_BUS-2020.jpg

- - Inzercia - -