Dnes je streda, 20.január 2021, meniny má: Dalibor
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

/Ukončené/ Gratulujeme výherkyni súťaže Thermalparku Dunajská Streda

júl 22, 2020 - 16:00
Thermalpark je skutočná oáza oddychu a my už vieme kto získal celodenné vstupy pre dve osoby. Zajtra losujeme ďalších troch víťazov, ktorí získajú balenia sirupu Neera.
Foto: 

THERMALPARK Dunajská Streda: Slovenský vodný raj pre malých aj veľkých. 

Čo je to vlastne termálny prameň?

Termálny prameň je druh prameňa, z ktorého vystupuje ohriata voda často obohatená o minerálne zložky. Voda preniká puklinami v zemskej kôre do značných hĺbok, kde je vyhrievaná zemským teplom a vystupuje k povrchu, veľmi často popri zlomoch. Termálne pramene sa vyskytujú v oblastiach s vyšším teplotným tokom.

Podľa prirodzenej teploty pri prameni sa vody s teplotou vyššou ako 25 °C označujú ako termálne. Ich teplota ale nedosahuje takú veľkosť, aby umožňovala premenu na paru, preto nedochádza ku vzniku gejzírov a ohriata voda iba zvoľna vyteká spod povrchu. Ohriata voda vytvára unikátne systémy, ktoré sa využívajú pre vykurovanie či pre dobre známy dôvod – rekreáciu.

Na Slovensku je zaregistrovaných viac ako sto termálnych prameňov, z nich najvyššiu teplotu dosahuje voda vo Veľkom Mederi až 94,0 °C. Termálne pramene sa na Slovensku využívajú v kúpeľoch, termálnych kúpaliskách a thermalparkoch.

Termálne pramene sa tiež využívajú na liečbu rôznych ochorení, najmä chorôb kože, na ktorú blahodárne pôsobí minerálne zloženie vody. Termálne pramene boli k liečbe využívané už od pradávna. Antické kúpele v starovekom Grécku či onsen v Japonsku boli mimoriadne obľúbené pre svoje relaxačné a ozdravujúce účinky.

Masáž: nielen pre radosť, ale aj pre zdravie

Samotné slovo masáž je odvodené od gréckeho slova  massé, čo znamená stláčať, hniesť.  Prvé zmienky o masáži ako liečebnej technike pochádzajú z  Egypta na Erbesovom papyruse 5000 rokov pr.n.l. avšak prvými, ktorí popísali jej liečivé účinky, boli Číňania okolo roku 3000 pr.n.l. Vo východných kultúrach bola masáž tela praktizovaná od dávnych čias a dodnes je súčasťou ich životného štýlu.

Dnes je vplyv masáže na ľudské telo už dobre preskúmaný a spolu s inými relaxačnými a rehabilitačnými prostriedkami by mala mať nenahraditeľné miesto či už v športe alebo v obyčajnom živote. Vo všeobecnosti by sa masáž dala definovať ako mechanické pôsobenie na povrch tela, pri ktorom dochádza k pozitívnym zmenám v tele masírovaného.

V súčasnosti sú v ponuke rôzne druhy masáží, najbežnejšími sú klasická, relaxačná a thajská masáž. 

THERMALPARK Dunajská Streda: Slovenský vodný raj pre malých aj veľkých. 

Najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie rekreačné stredisko južného Slovenska, ktoré sa nachádza v krásnom prostredí Žitného ostrova je Thermalpark Dunajská Streda, ktorý ponúka kvalitné služby a dokonalý relax pre všetky vekové kategórie.  Na ploche 18 hektárov sú k dispozícii štyri vnútorné a šesť vonkajších bazénov. Pre malé deti ponúka kúpalisko vyžitie v detskom bazéne so zábavnou šmykľavkou a detský letný klub s pestrým programom. Väčší nadšenci adrenalínu a zábavy majú možnosť vyskúšať toboganovú vežu so siedmimi toboganmi a na milovníkov športu zas čakajú športoviská, ktoré ponúkajú plážový volejbal, minigolf, multifunkčné ihrisko, stolný tenis či vonkajší šach.

Samozrejmosťou sú aj masáže. Masážne centrum  so šiestimi masážnymi priestormi a obnoveným saunovým svetom so štyrmi saunami (fínska, bio, infra a parná), so soľnou kabínou, jacuzzi a ochladzovacím bazénom zaručia návštevníkom bezkonkurenčný oddych a uvoľnenie.

Tohtoročnou novinkou je novovytvorená zóna, ktorú tvorí jazero určené na prírodné kúpanie s možnosťou využitia vodných športov, zvýšenie kapacít, ako aj vynovená zóna pri relaxačnom bazéne. Na svoje si tu tak príde skutočne každý. V areáli Thermalparku sa nachádza kemping aj moderný trojhviezdičkový hotel Thermalpark, odkiaľ je to do bazénov iba niekoľko krokov. Viac informácií na www.thermalpark.sk

Na 1 víťaza čaká jednodňová vstupenka pre 2 osoby, platná počas celého leta 2020.

Výherkyňa súťaže: p. Mária Sedláková. Bude vás kontaktovať naša kolegynka Katka.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a zajtra vyhodnotíme súťaž o 3 balenia sirupu Neera.

- - Inzercia - -