Dnes je štvrtok, 21.január 2021, meniny má: Vincent
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako zlepšiť svoj intímny život?

júl 29, 2020 - 16:00
Kvalitne prežívaný intímny život prispieva ku psychickej pohode a zlepšuje aj zdravotný stav každej z nás. Dôležité je dodať, že dobrý sexuálny život ovplyvňuje imunitný systém každého človeka. Sex nám jednoducho zďaleka neprináša len fyzické potešenie.
Foto: 

Nie nedarmo sa hovorí, že ženám, ktoré sú na svoje okolie pravidelne bez príčiny nepríjemné, chýba práve táto oblasť života. Existuje aj malé množstvo žien, ktoré zo zdravotných alebo psychologických príčin nemajú na sex chuť. Avšak väčšina v ňom nachádza nielen fyzické potešenie, ale najmä prežívanie intimity, tak dôležitej aj pre náš duchovný rozmer. Všetko je prepojené. A milovať sa s mužom, ktorého máme radi je hlboký zážitok. Potrebný na to, aby sme sa na usmievali celý ďalší deň, prinajlepšom dva. 

Najskôr spoznajte svoje telo

Ako môžete uspokojiť partnera, keď nepoznáte svoje vlastné telo? Spoznávajte sa, čo vám robí dobre, pri čom sa cítite pohodlne, či naopak, čo vám je nepríjemné. Keď to budete vedieť, bude sa vám jednoduchšie ponárať do tajov sexuality so svojim partnerom. Dôvera je veľmi podstatná záležitosť aj v posteli a buduje sa práve týmto spôsobom. 

Nebráňte sa novinkám

Je pochopiteľné, že každý dlhodobý vzťah skĺzne do stereotypu. Už to žiaľ nie je o hodinách strávených v posteli a sklamem vás..zrejme ani s nikým ďalším nebude. Je to fakt. Po pár mesiacoch (kedysi sa udávali roky, takže aj v tomto sa doba zrýchlila) túžba opadá a nie je to nikoho vina. Ale je na oboch partneroch, aby to ustáli a nehľadali riešenia v nevere. Je to začarovaný kruh a dá sa z toho von aj tak, že sa otvoríte novinkám. Erotické pomôcky, filmy, chatovanie, čokoľvek, čo vo vás rozpáli túžbu sa počíta. Ide predsa o zlepšenie vášho sexuálneho života, tak odhoďte zábrany.

Naučte sa povedať nie

Nie je nič horšie ako keď sa žena pretvaruje. V čomkoľvek. Nenúťte sa v žiadnom prípade do ničoho, čo vám je nepríjemné. Doplatíte na to len vy sama tým, že sa budete cítiť zle. A tým pádom si neužijete z celej noci ani sekundu. Mať dobre nastavené hranice je veľmi dôležité. Je to iba vaše telo.

Prijmite sa taká, aká ste

Možno nemáte ideálne miery, ale to nie je dôvod na to, aby ste sa negatívne hodnotili. Každá z nás je iná a výnimočná. Práve vaše špecifiká vás robia zaujímavou a nesústreďte sa v posteli na to, čo vám na sebe prekáža. Dokáže to pokaziť krásny intímny moment. Skúste sa uvoľniť a užívajte si vzrušenie. 

- - Inzercia - -