Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo si len iní pomyslia.. Ale čo si pomyslím ja?

október 06, 2020 - 11:20
Zrejme každej z nás je povzdych: "Ach, čo len povedia susedia (kolegovia, bratranci)" dôverne známy. Či ste vyrastali na dedine alebo na sídlisku, určite ste podobný výrok počuli z úst rodinných príbuzných. Pre dôvod ani netreba chodiť ďaleko, vždy sa nejaký nájde. Nakoľko na tom však záleží?
Foto: 

Niekomu to trvá dlhšie, niekomu kratšie, ale časom zrejme každý príde vo svojom živote na to, že názor iných ľudí na jeho vlastný život nehrá žiadnu úlohu. Sme to my, kto ráno vstane, žije so svojím svedomím, funguje počas dňa na základe svojich vnútorných presvedčení a nastavení a to, či má pri tom každú ponožku inú nehrá žiadnu úlohu.

Dôležité veci pre život sú úplne inde. Zdravie, fungujúce medziľudské vzťahy, dobrá nálada a spokojnosť samým so sebou.

Je fajn, keď vás ľudia chvália, avšak nikdy sa nedozviete čo sa z ich úst valí pro vašom odchode a ani nemá zmysel to skúmať. Podobné nastavenie nenadobudnete zo dňa na deň, ale nesmierne sa vám po ňom uľaví. Samozrejme je nereálne očakávať ho od svojej 80 ročnej babky, ktorá žije diamterálne odlišný život ako je ten váš. Stačí ju akceptovať a rešpektovať, nemusíte s ňou súhlasiť, ale ani ju zbytočne nedráždiť. Každý robíme najlepšie, čo vieme. Hranice sa dajú nastaviť aj slušne. A ak má niekto pocit, že vám ich potrebuje narúšať svojimi vlastnými obavami z názoru iných ľudí, pokojne vystrčte rožky. Chránite predsa seba. 

- - Inzercia - -