Dnes je utorok, 26.január 2021, meniny má: Tamara
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Dokument Slovenský Deň Kroja 2020 už dnes večer na Dvojke

október 11, 2020 - 11:42
SLOVENSKÝ DEŇ KROJA je ojedinelé podujatie zamerané na šírenie tradícií, prezentáciu slovenských ľudových krojov, slovenských obcí, regiónov a naše kultúrne dedičstvo. Od roku 2018 sme sa stretávali na námestí v Banskej Bystrici, no tento rok, kvôli pandémii to bolo inak. MY sme prišli za VAMI a VY ste nám ukázali "svoj svet" - svoje zvyky, tradície a najmä krásu krojov.
Foto: 

Výsledkom ciest po Slovensku, ktoré sme absolvovali toto leto je unikátny 70 minútový dokument, ktorý už dnes večer prinesie RTVS o 20.10 na Dvojke. 

Od polovice mája do konca júla sme pod heslom "Tento rok prídeme za Vami" navštívili takmer 40 slovenských miest a obcí, aby sme zachytili jedinečnosť slovenských krojov, krásu regiónov a poukázali na výnimočnosť regiónov. Na jednotlivých miestach sme sa nezameriavali len na klasický spev či tanec, ale i na tradičné udalosti v živote - od krstín až po svadbu. Nevynechali sme ani tradičné ľudové remeslá.

Okrem spevov a tancov typických pre jednotlivé obce a mestá chceme divákom odprezentovať aj slávenie udalostí ako krstiny, skladanie mája, pytačky, odobierku, rozlúčka s nevestou, čepčenie, svadobná veselica. 

Pozývam Vás na jedinečný vizuálny zážitok - už dnes - 11. októbra 2020 o 20.10 na Dvojke

Slovenský deň kroja (11.10.)

Autor: 
RTVS

- - Inzercia - -