Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Šťastie je voľba

október 13, 2020 - 10:00
V živote každého z nás prichádza k zostupom a pádom. Niekedy nám trvá dlhšie sa vyhrabať, zozbierať silu a začať nanovo, ale ten pocit, keď to dokážeme, je na nezaplatenie. Súčasná situácia ohromuje ľudí na celom svete, narúša dlho vybudované úspešné pracovné projekty a musíme byť naozaj silní, aby sme to zvládli.
Foto: 

Uvedomme si, že Covidu-19 čelí celý svet. Nie len hranice našej obce, ale so súčasnou situáciou sa boria ľudia od západu na východ a mnohí riešia doslova existenčné problémy typu, kde zohnať jedlo. Takže argumenty typu: "nemôžem si dovoliť nové jesenné topánky" by sme si mali naozaj premyslieť. Či je nutné ich vyslovovať a samozrejme realizovať. Okrem ekonomického dopadu na celú spoločnosť je tu ten horší a to psychologický aspekt. Odborníci upozorňujú na zvýšený počet depresii, ani počasie nám nepridáva na nálade a samotná neistota z budúcnosti.. Preto je dôležité si uvedomiť:

Nás život je to, čo z neho urobia naše myšlienky

Či sa vám to pozdáva alebo nie, je veľmi dôležité neviniť za svoju situáciu koronavírus, politikov, manžela, šéfa, ale chytiť svoj život do rúk a naučiť sa ho kormidlovať. Niekedy to ide ľahšie, niekedy ťažšie, ale treba vstať a vyskúšať to. Stačí natoľko, aby ste sa cítili spokojne. Netreba vylietieť do výšin, niekedy je menej viac, stačí tak, aby ste zo života cítili radosť. 

Všímajme si viac to, čo naozaj k životu potrebujeme. To, čo tvorí prirodzenú súčasť nášho života. Život by mal byť naozaj o jednoduchosti. O jednoduchosti toho najpodstatnejšieho, čo je pre nás potrebné. 

- - Inzercia - -