Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tereza Mašková vydáva novinku Nahá

október 26, 2020 - 09:55
Úspešná speváčka a nositeľka titulu SuperStar Tereza Mašková vydáva nový singel a videoklip Nahá. Skladbu sa rozhodla vydať ako šiesty a zároveň posledný singel a klip zo svojho aktuálneho albumu Zmatená.
Foto: 

Speváčka Tereza Mašková naposledy potešila svojich fanúšikov v septembri, keď naspievala vydarený soundtrack k rozprávke Princezna zakletá v čase - titulnú filmovú pieseň s názvom Tam za řekou.

Prešiel iba mesiac a už prichádza s ďalšou novinkou. Tentokrát vydáva svoj nový singel Nahá, dynamickú pesničku plnú energie s vydareným videoklipom, ktorý je výbuchom farieb a dobrej nálady. 

Tereza Mašková - NAHÁ (Official Video)

 

„Po vydaní albumu som si všimla, že pieseň Nahá si moji fanúšikovia veľmi radi streamovali na digitáloch, najmä na Spotify. Okrem toho som po jarnom lockdowne počas leta stihla odohrať pár koncertov, na ktorých mala práve Nahá obrovský úspech. Tak som sa rozhodla, že k tejto pesničke urobím klip a vydám ju ako singel. Verím, že tým urobím radosť všetkým, ktorí si ju tak veľmi obľúbili,“ prezrádza Tereza, prečo padla voľba pri výbere nového singla práve na pieseň Nahá.

Skladbu Nahá nahrala Tereza počas lockdownu v slovenskom štúdiu Littlebeat. Produkcie sa ujal Matej Mikloš, pod textom a hudbou je podpísaný český skladateľ Tomáš Snášel, o gitarový sprievod pri nahrávaní sa postaral hudobník, spevák a producent Matěj Vávra a v skladbe počuť i vokály producenta Martina Šrámeka, ktorý je zároveň spolu s Matejom Miklošom spoluautorom piesne.  

„Nahá mala pôvodne vyjsť ako letný singel, ale napokon sme sa vtedy rozhodli vydať pieseň Tažní ptáci. Keď som sa neskôr rozhodovala, či Nahú v tejto aktuálnej zvláštnej atmosfére, v ktorej už niekoľko mesiacov žijeme, vydať alebo nie, nachvíľu som zaváhala, nebola som si istá, či je to dobré načasovanie. Napokon som sa ale predsa len rozhodla, ju so svojimi fanúšikmi zdieľať, pretože tá nezastaviteľná emócia v tejto skladbe si jednoducho zaslúžila vlastný videoklip. Nie je mi ľahostajné, čo sa deje naokolo, ale ani nechcem kvôli tomu zaspať na vavrínoch a tak pracujem ďalej, korona-nekorona,“ hovorí Tereza na margo svojej práce a aktuálnej situácie, pre ktorú mnohí jej kolegovia svoje projekty odložili na neskôr.

Explózia emócií a energie: Pesnička v dokonalej jednote s videoklipom 

Tereza zverila vizuál videoklipu do tretice do rúk českého filmára Jakuba Mahdala, s ktorým spolupracovala už v minulosti na videoklipoch k svojim singlom Žár a New Me. Námet ešte pred tým vypracovala spoločne so svojím manažérom a producentom Oliverom Žilákom. „Keď sme Jakuba oslovili, či by sa ujal videoklipu Nahá, mali sme presnú predstavu, ako by mal výsledok vyzerať. Chceli sme klip plný farieb, tanca, pohybu, radosti zo života – úplnu explóziu energie. Práve preto sme si vybrali ako režiséra Jakuba. Presne sme vedeli, že on bude vedieť dať tomuto nášmu námetu tú najlepšiu formu. A môžem povedať, že s výsledkom sme takí spokojní, že Jakub naše očakávania nielen naplnil, ale ešte ich aj prekonal,“ hodnotí výsledok nakrúcania Oliver Žilák.   

„Myslím si, že sa nám spoločne s Jakubom Mahdalom podarilo urobiť kompaktné dielo. Jeho videoklip s pesničkou Nahá doslova splynul a vytvoril krásny jednotný celok a spoločne prinášajú jednu veľkú vlnu pozitívnej energie, ktorá vás strhne, roztancuje a rozospieva,“ dodáva Tereza. „V pesničke aj vo videoklipe mi išlo o to ukázať sebavedomejšiu ženu – dospelejšiu a vyzretejšiu, ktorá postupom času vďaka tomu, čo deň čo deň prežíva, už nie je žiadne „krehké kura“, ktoré sa bojí urobiť krok, zo strachu, či bude dobrý alebo zlý. Som naozaj veľmi rada, že práve takáto pozitívna pesnička symbolicky uzatvára obdobie albumu Zmatená.“ 

- - Inzercia - -