Dnes je štvrtok, 26.november 2020, meniny má: Kornel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Je dobré vychádzať si so svojim ex aj po rozchode?

október 26, 2020 - 18:10
Keď sa rozprávkový vzťah skončí a princ sa poberie hľadať šťastie do iného kráľovstva, situácie majú rôzne vyvrcholenia.

Prvou možnosťou je rozhádať sa na život a na smrť. Neexistuje žiadna cesta späť a s dotyčnou osobou nechceš mať nič spoločné. Takáto okolnosť nastáva najmä vtedy, keď je dôvodom rozchodu napríklad nevera. Tvoja dôvera bola naštrbená a cítiš, že neexistuje nič, čo by ju obnovilo. 

Potom je tu scenár, kedy je rozchod spoločným rozhodnutím. Odchod na odlišné svetové strany je pre vás najlepšou alternatívou. Nie vždy je však nutné zbúrať mosty a naveky prerušiť kontakt. V podobných prípadoch je rozchod znakom zrelosti.

Vychádzať si so svojimi bývalými partnermi nie je komplikované a dokonca ani odsúdeniahodné. V rámci možností sa dá zabudnúť na staré krivdy a pokračovať v živote s čistým štítom.

Východiskovým faktorom toho, či sme schopní rešpektovať sa aj napriek rozchodu je ego. Prečo? Jednoducho preto, lebo hrdosť nepustí. Ak sa cítime byť tými, ktorí sú ukrivdení, vidina normálnej komunikácie bez toho, aby sme počuli ospravedlnenie skrátka neprichádza do úvahy.

Iné je to vtedy, ak tvoj bývalý partner vykonal niečo, čo sa síce dá odpustiť, no nie zabudnúť. Jednak pretože to na tebe zanechalo dlhodobé následky alebo išlo o niečo skutočne vážne. Nakoľko predmet rozchodu je veľmi subjektívny, to, či si budeme so svojou ex polovičkou vychádzať aj naďalej, závisí od okolností.

- - Inzercia - -