Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nenaháňaj sa za víziou dokonalosti

október 27, 2020 - 11:48
Dokonalosť je niečo, čo je prepierané na dennom poriadku. Aj napriek tomu, že túto definíciu nemožno nijak fakticky a rukolapne podložiť, naháňame sa za ňou ako slepé kura za zrnom.
Foto: 
pexels.com

Čo skutočne znamená byť dokonalý? Ide o stav dosiahnutia úplnosti bez jedinej chybičky. My však žijeme vo svete, ktorý je presným opakom perfekcie, a to je realita. V reáli  nikto nie je bez chyby. Každý z nás je schopný na sebe nájsť minimálne jeden nedostatok. Nehovoriac o tom, že druhí si ich na nás všimnú stonásobne viac.

Prečo by sme sa teda mali splašene náhliť za plánom, ktorý je v podstate nehmatateľný? Pretože sme si ho sami vytvorili. Avšak nie sme veci, no túto ideu sme preskočili so zavretými očami. Spolu s tým sme nadobudli presvedčenie, že máme právo diktovať ostatným bytostiam, čo je a nie je dokonalé.

pexels-rfstudio-3810832.jpg

Foto: 
pexels.com

Škála perfekcie je pomerne úzka, práve preto, aby do nej nezapadli všetci. Tí, čo túto líniu spĺňajú sú automaticky považovaní za niečo špeciálne a výnimočné, pričom zabúdame, že krása tkvie hlavne v odlišnosti. Zem by bola príliš jednotvárna ak by sme boli rovnakí.

Nezáleží na tom či si vysoká alebo nízka, či je tvoja pleť bledá, tmavá, ani na tom aký máš obvod. Všetci sme rovnako jedineční a tento hon za túžbou byť stopercentní je len strata času.  

- - Inzercia - -