Dnes je štvrtok, 06.máj 2021, meniny má: Hermína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sebaprijatie nie je sebectvo

október 29, 2020 - 14:00
Spôsob, ktorým vnímame samých seba je značne ovplyvnený tlakom okolia. Existujú totiž vymedzené kritériá a predstavy zo strany spoločnosti, ktoré sú už hlboko zakorenené.
Foto: 
pexels.com

Myšlienka nájdenia tej správnej cesty spomedzi všetkých podmienok, ktorým sme vystavení sa zdá byť nereálna. Aj napriek tomu sa to dá docieliť. Základom je sebaprijatie.

Denne počúvame ako by sme sa mali správať, ako by sme mali vyzerať, čo by sme mali robiť, hovoriť. Zoznam pokračuje snáď donekonečna. Svetu vládnu predsudky, komplexy a pocit nedocenenia. Týka sa to najmä žien.

Akákoľvek zmena, či už vnútorná alebo vonkajšia je majoritne odsúdená miesto toho, aby sa ľudia naučili rešpektovať cudzie rozhodnutia. Ak aj podstúpime kozmetické úpravy, zmeníme farbu vlasov, či posunieme ručičku na váhe, bez ohľadu na to, ktorým smerom, najpodstatnejšie je, či to robíme pre seba alebo pre ostatných.

pexels-nappy-2531353.jpg

Foto: 
pexels.com

Mnoho ľudí si pojem sebaprijatie mýli so sebectvom, pretože to chápu len povrchovo. Tu skutočne nejde o to, že seba máme na prvých priečkach na úkor ostatných. Sebaprijatie spočíva hlavne v tom, aby sme sa my sami cítili dobre vo vlastnej koži. Našou úlohou nie je páčiť sa všetkým a dookola napĺňať ich nekonečné požiadavky, ale mať pri pohľade do zrkadla pocit, že sme pre tento svet dôležití. Ak sa prijmeš ty, okolie budeš zvládať s prehľadom. Nezabúdaj, že medzi sebaprijatím a sebectvom je obrovský rozdiel. 

- - Inzercia - -