Dnes je utorok, 02.marec 2021, meniny má: Anežka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hovor veci v správny čas

január 24, 2021 - 21:06
Čím sme starší, tým viac si uvedomujeme celé dianie okolo nás. Zmietajú nás rôzne pocity a emócie, ktoré sme v detstve neriešili. Sú hlbšie.
Foto: 
pexels.com

Pamätáš si ako v škôlke stačil vystrčiť malý palček na vyjadrenie svojho stanoviska? Keď smeroval hore znamenalo to „bavím“ a naopak, keď si ho otrčila smerom k zemi tak si svojho mini spolužiaka vyradila z VIP kuchynkového klubu. Potom nasledovala škola, kedy sa emócie kopili a malý palček už odrazu nestačil.

Ešte sme však neboli vo fáze, v akej sme dnes takže s najväčšou pravdepodobnosťou si hádku ukončila syslími lícami, bobríkom mlčania minimálne na mesiac a vyvŕtanie diery do hlavy svojej mame, pretože si si neustále musela dokazovať svoju pravdu. Ty za nič nemôžeš, za všetko je zodpovedná tá nevďačnica, nech náhodou nedôjde k nedorozumeniu.

487.jpg

Foto: 
pexels.com

Dnes sa na seba dívaš do zrkadla a chápeš koncept života. Chvíľa, v ktorej si povieš aká si bola hlúpa a snažila sa čo najrýchlejšie dospieť. Najprv to bolo sladkých 16, potom vyzretých 18, no akonáhle presiahneš vytúžený míľnik, život preberie kontrolu nad časom.

Trápilo ťa veľa vecí. Jediný rozdiel medzi nimi je v tom, že ostali nevypovedané. Myslela si si „mám predsa toľko času, nechám to tak ešte zopár dní“. Dni sa menili na týždne, mesiace, roky a dnes premýšľaš nad tým, ako by asi vyzeral tvoj život ak by si nepočkala. Jedna z mála skvelých vecí, ktoré so sebou dospelosť prináša je vedomie.

Stále vyhľadáš maminu radu alebo k nej zájdeš hocikedy, čo stropíš prúser, no cítiš rozdiel. Už nie si malé dievčatko, si žena. Nech už ťa trápi čokoľvek, povedz to. Kedykoľvek si nebudeš istá, či robíš správnu vec, opýtaj sa samej seba: „Je lepšie povedať si ups, alebo čo keby?“

- - Inzercia - -