Dnes je štvrtok, 09.december 2021, meniny má: Izabela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Petra Vlhová po prvom kole na 6. mieste

október 23, 2021 - 10:46
Slovenkská lyžiarka a držiteľka ocenenia Slovenka roka Petra Vllhová je po prvom kole v obrovskom slalome v rakúskom Söldene na 6. mieste. O 13.15 ju čaká druhé kolo. Držíme palce!
Foto: 
SITA

V úvodných pretekoch novej sezóny skončila po prvom kole na 6. mieste, na prvú Laru Gutovu-Behramiovu zaostáva o 81 stotín sekundy.

„Áno, som spokojná. Pred 1. kolom som sa cítila celkom fajn. Boli tam však úseky, ktoré som mohla ísť trochu lepšie. Veľmi ma to hádzalo dopredu a dozadu. Musím si na to dať pozor a tú strmú časť vylepšiť. Začiatok je však fajn a uvidíme v 2. kole,“ povedala pre RTVS.

„Trať je celkom dobre postavená. Nebolo to ani veľmi tažké. Podmienky sú super, sneh je tiež dobrý,“ dodala. 

„Pozerám sa na to tak, že treba zabrať hneď v úvode. Prvé kolá v Söldene mi nevychádzali, snažím sa pripraviť, aby to bolo lepšie. Ak chcem zvíťaziť, potrebujem na to dve kolá. Určite sa budem snažiť zlepšiť to. Cítim sa dobre v obrovskom slalome, slalome aj rýchlostných disciplínach. Príde deň, keď sa nebudem cítiť dobre, tak to chodí. Budeme sa snažiť nájsť formu, aby to v Söldene bolo čo najlepšie. Dám do toho maximum, tak ako vždy, a uvidíme,“ uviedla Petra pred štartom sezóny.

- - Inzercia - -