Dnes je sobota, 08.august 2020, meniny má: Oskar
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Mestskí policajti v Starom Meste kontrolovali taxíky

január 13, 2017 - 08:24
Mestskí policajti v Starom Meste sa tento týždeň opäť zamerali na kontrolu vodičov taxislužieb. Kontrolované boli taxametre, státie mimo stanovišťa, ale aj vybavenie samotných vozidiel.
Zisťovali tiež, či je na karosérii vozidla vyznačená sadzba cestovného, či má vodič k dispozícii potrebné doklady a koncesné listiny a tiež, či je vozidlo taxislužby riadne označené.
 
Celkovo bolo v priebehu niekoľkých hodín skontrolovaných 11 vozidiel. V rámci kontrolnej činnosti policajti zistili 5 porušení, pričom 4 z nich po zdokumentovaní boli oznámené príslušnému správnemu orgánu. 
„Mestská polícia podobné kontroly pravidelne vykonávala aj v minulom roku. Spolu sme skontrolovali 234 taxikárov, pričom v 45 prípadoch boli hliadkami mestskej polície zistené rôzne závady. Najčastejšie išlo o používanie vozidiel s neoverenými taxametrami či chýbajúce doklady a koncesné listy,“ povedal vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície.
Cieľom týchto kontrol je, aby všetci taxikári dodržiavali predpisy. „Sme presvedčení o tom, že aj vďaka našim pravidelným kontrolám zaznamenávame medzi taxikármi stále menej priestupkov, dokonca vo viacerých prípadoch sme nezistili žiadne nedostatky. V takýchto kontrolách budeme aj naďalej pokračovať,“ dodal na záver Ivan Lechner.

zdroj: Magistrát Bratislavy

- - Inzercia - -