Dnes je pondelok, 03.august 2020, meniny má: Jerguš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Opäť mladá s kratším účesom

august 23, 2010 - 12:10
Ani staršie dámy sa nemusia báť kaderníka či vizážistu a nemusia starostlivosť o vlasy či pleť nechávať len mladším. Či už má žena vlasy šedivé alebo si ich farbí, v každom prípade by si mala nechať poradiť od skúsených odborníkov, aký účes sa jej hodí a v akom bude vyzerať elegantne a príťažlivo aj vo svojom o niečo vyššom veku.
Pani Majka mala pred návštevou salónu Donna Uomo vlasy dlhé, ťažké, vlnité, čo pôsobilo fádne. Preto ich vlasová stylistka Mária postupným strihom osviežila. Predná partia bola dosť ostrihaná, takže skrátenie vlasov bolo logické, ale Mária aj bez toho odporúčala dĺžku po ramená, aby boli vlasy ľahšie, aby sa zdôraznili vlny a aby aj temeno bolo pekne vytvarované. Takýto účes sa navyše doma ľahko udržiava. Majkine vlasy sú jemne šedivé, tak na 50 %, a ich prirodzený odtieň bol svetlý. Farba, ktorú používala, bola neutrálna. Keďže však ide leto, pokožka bude tmavšia a jej oči majú tiež teplý odtieň a sú veľmi zaujímavé, tak sa jej bude hodiť zlatistý a zlato-medový odtieň vlasov.

Všeobecne starším ženám Mária odporúča skôr teplé zlatisté odtiene, ktoré dobre kryjú šedivý vlas a nezvýrazňujú tak črty tváre ako odtiene tmavšie. No krásne môžu byť aj vlasy šedivé, ak sú udržiavané, ak majú dobrý pohodlný strih a ak ich, ako vraví Mária, žena vie nosiť.

Pani Majka sa doma veľmi nelíčila, pretože mala obavy, že jej make-up zvýrazní vrásky. Naša vizážistka jej však vysvetlila, že kvalitný make-up, určený špeciálne na zrelú pleť, môže naopak tvár zjednotiť, vyrovnať nerovnosti, vrásky potlačiť a ak je naozaj kvalitný, dodá pleti aj vitamíny a potrebné výživné látky. A, samozrejme, záleží aj na množstve, ktoré je potrebné správne odhadnúť. Jemné líčenie môže navyše zvýrazniť to, čo je na žene najzaujímavejšie – v Majkinom prípade sú to najmä oči, ktoré vizážistka podporila ich nalíčením a aj zvýraznením obočia, ktoré má taktiež svetlú farbu.

Napokon, milé dámy, posúďte samé. Pani Majka bola s návštevou v salóne Donna Uomo nadmieru spokojná. Cítila sa veľmi príjemne a po úprave aj elegantne, sviežo a upravene. A čo vy, dávate si záležať na tom, aby ste aj v zrelom veku boli tými prvými dámami? Ak nám napíšete, možno práve vy budete mať možnosť zažiť svoj deň v salóne Donna Uomo a odísť odtiaľto krajšia, sebavedomejšia a hrdá na svoj vek.

Autor: MILKA PODMAJERSKÁ
Foto: Oles Cheresko

- - Inzercia - -