Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ozbrojenec chce hovoriť s premiérom, hrozí bombou

december 15, 2014 - 16:48
Ozbrojený muž, ktorý už 11 hodín zadržiava zatiaľ neznámy počet rukojemníkov v kaviarni Lindt v centre Sydney, chce hovoriť s austrálskym premiérom Tonym Abbottom.
Foto: 
Žiada tiež, aby mu priniesli vlajku extrémistickej skupiny Islamský štát, za čo je ochotný prepustiť jedného rukojemníka. V opačnom prípade hrozí odpálením bômb. Dve nálože údajne umiestnil v kaviarni a dve vo finančnom centre mesta na neznámom mieste. Požiadavky únoscu údajne zverejnili na svojom Facebooku samotní rukojemníci, v kontakte s páchateľom je však už aj polícia.
 
Ozbrojenec vstúpil do kaviarne v čase miestnej rannej špičky, podľa predstaviteľky polície štátu Nový Južný Wales Catherine Burnovej však zatiaľ nie sú žiadne náznaky, že by niekto utrpel zranenia. V kaviarni muž podľa nej zadržiava "takmer 30 rukojemníkov". V podniku bolo vidieť dvoch ľudí, ako držia čiernu vlajku, ktorej súčasťou je údajne vyznanie moslimskej viery.
 
 
Piatim osobám sa už podarilo utiecť cez únikový východ, pričom nebolo jasné, či boli takisto rukojemníkmi alebo sa predtým zdržiavali v iných častiach budovy. V blízkosti kaviarne sa nachádza kancelária štátneho premiéra a sídla niekoľkých významných bánk. Štátny parlament je od miesta vzdialený niekoľko blokov. Na mieste zasahujú stovky policajtov, okolité ulice uzavreli a úrady v oblasti vyhlásili evakuáciu.
 
Zdroj a foto: SITA

- - Inzercia - -