Dnes je utorok, 24.november 2020, meniny má: Emília
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Pošta vydá dve známky venované hokejovým majstrovstvám

marec 25, 2011 - 10:03
Na jednej známke je vyobrazený známy útočník Pavol Demitra, ako dáva gól počas samostatného nájazdu, na druhej hokejový brankár.
Atmosféra blížiacich sa Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sa prenesie aj na poštové známky. Slovenská pošta vydáva v piatok 25. marca dve poštové známky venované Majstrovstvám sveta 2011 IIHF. Na jednej známke je vyobrazený známy útočník Pavol Demitra, ako dáva gól počas samostatného nájazdu, na druhej hokejový brankár.

„Aj Slovenská pošta fandí našej hokejovej reprezentácii a do organizácie majstrovstiev sme sa zapojili vydaním „hokejových“ poštových známok. Fanúšikovia tak budú môcť svojich známych potešiť pozdravom s originálnou poštovou známkou,“ uviedla vedúca oddelenia externej a internej komunikácie Slovenskej pošty Bela Lisáková. Pôjde už o už piatu známku, ktorú Slovenská pošta vydáva s hokejovou tematikou. Súčasne so známkami pošta vydá aj obálku prvého dňa (FDC) s pečiatkou FDC s dátumom 25. marca 2011 a domicilom Bratislava. Na FDC je zobrazený hokejista s hokejkou a pukom na ľadovej ploche štadióna. Autorom výtvarného návrhu známky, FDC, ako aj FDC pečiatky je akademický maliar Igor Benca.

Autor: SITA
Foto: SITA/Nina Bednáriková

- - Inzercia - -