Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Preč s kilami aj depresiami!

november 02, 2011 - 14:18
Nielen jesenné počasie je pochmúrne a sychravé, ale v tomto období dopadá melanchólia a smútok aj na našu dušu.
Foto: 

So skracovaním dní a predlžovaním nocí sa cítime rovnako pochmúrne a tento stav sa odzrkadľuje aj na našich kilogramoch. Ajurvédske masáže sú jedinečným krokom k odstráneniu tuku aj jesennej skľúčenosti.

 

Ajurvédska medicína je stará približne päťtisíc rokov a ľudia ju využívajú na liečenie rôznych ochorení, s ktorými si nevie poradiť ani klasická medicína. Ich masáže sú nielen relaxačné a upokojujúce, ale majú aj liečivé účinky. Sú vhodné pri chudnutí, ale aj pri bolestiach hlavy, kĺbov či rôznych nepríjemných ekzémoch. Paleta ochorení, kde ajurvédska medicína pomáha, je široká.


Preč s tukom!
UDVARTHANAM

 

Ak vás trápi zopár nadbytočných kilogramov či tuku, zvoľte si masáž zvanú Udvarthanam. Je určená pre tých, ktorí sa rozhodli zakročiť proti nadváhe, a dosahuje výborné výsledky. Táto procedúra spočíva v tom, že počas masáže dvaja terapeuti posypú vaše telo príjemným teplým liečivým púdrom. Ide o zmes korenín a byliniek, ktoré sa v ajurvédskej medicíne často využívajú. Potom vám púder pomaly a dôkladne, synchrónnym pohybom vmasírujú do pokožky. Tá sa nielen prekrví, čím dochádza k jej regenerácii, ale zároveň sa strácajú aj tukové bunky. Navyše, pravidelné absolvovanie týchto masáží vás môže zbaviť nepríjemnej celulitídy.
Balzam na psychiku
SHIRODARA

 

Odporúča sa predovšetkým ľuďom, ktorí pracujú v stresovom prostredí a občas sa im stane, že ich mozog nedokáže „vypnúť“. Táto liečebná procedúra sa začína masážou hlavy, krku a tváre. Terapeut v nej pokračuje liatím teplého liečivého oleja na oblasť takzvaného tretieho oka. Pri masáži dochádza k celkovému uvoľneniu tela i mysle a tiež k revitalizácii nervového systému. Táto procedúra je vhodná pre ľudí, ktorých trápia rôzne psychické problémy. Či už je to začínajúca depresia, úzkosť, strach, pretlak emócií... Taktiež podporuje krvný obeh, upravuje krvný tlak, cholesterol, lieči migrény, nespavosť, bolesti krčnej chrbtice či cukrovku.
Na posilnenie imunity
ABHYANGAM


Je označovaná za matku ajurvédskych masáží. Uvoľňujúca a relaxačná celotelová masáž spočíva v tom, že terapeut vaše telo jemne masíruje špeciálnym bylinkovým ajurvédskym olejom. Tajomstvo presného zloženia poznajú len ajurvédski špecialisti. Masáž slúži na prípravu tela na detoxikáciu, počas nej sa z tela vyplavujú jedy, ktoré telu spôsobujú rôzne zdravotné problémy. Okrem toho zvyšuje imunitu, čo je v týchto jesenných sychravých dňoch veľké plus. Tiež zlepšuje spánok, odbúrava stres, prispieva k omladnutiu a k celkovej regenerácii pokožky.

 

 

- - Inzercia - -