Dnes je štvrtok, 13.august 2020, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ples v Opere vstúpil do novej dekády na čele s Adrianou Kmotríkovou

január 17, 2011 - 11:26
Červený koberec rozprestretý pred vchodom do historickej budovy Slovenského národného divadla, davy zvedavcov postávajúcich v jeho tesnej blízkosti, prichádzajúci prominentní hostia odetí do luxusných rób. Honosná atmosféra uplynulú sobotu v hlavnom meste jasne naznačovala začiatok niečoho veľkolepého. Nijak skromnejšie sa totiž jedenásty ročník Plesu v Opere označiť nedá.
Brány plesovej sezóny už tradične otvoril Ples v Opere. A keďže išlo už o jeho jedenásty ročník, najmedializovanejšia akcia roku tak vstúpila do svojej novej dekády. S Plesom v Opere sa navyše už po druhýkrát spojila dobročinná zbierka, ktorej výťažok bol určený na podporu kultúrnych podujatí pre znevýhodnených spoluobčanov. „Teší nás, že už jedenásty rok je Ples v Opere  synonymom najprestížnejšej spoločenskej a kultúrnej udalosti v našej krajine a reprezentuje Slovensko doma aj v zahraničí. Je pre nás cťou, že môžeme byť hostiteľom tohto podujatia, ktoré okrem noblesy a elegancie spolu so svojimi hosťami pomáha ľuďom, ktorí z rôznych, či už zdravotných, alebo sociálnych dôvodov, majú sťažený prístup ku kultúre,“ hovorí Andrea Cocherová, riaditeľka úseku komunikácie a značky spoločnosti Orange Slovensko, zástupkyňa hostiteľa a spoluautorka myšlienky Plesu v Opere. Organizátori tiež vyzdvihujú skutočnosť, že tohtoročným plesom sa začína písať jeho nová história, keďže minulý rok bol jubilejný desiaty. Celospoločenský prínos plesu si uvedomuje aj Deana Lutherová, odborníčka na etiketu a protokol. „Veľmi ma teší, že na Slovensku vznikol ples, ktorý nastavuje latku a určuje trendy v plesovej a spoločenskej etikete a v pozitívnom zmysle slova ovplyvňuje spoločenskú úroveň a organizáciu ostatných podujatí tohto druhu. Verím, že aj v novej dekáde bude Ples v Opere plniť svoje poslanie a každým rokom posúvať úroveň plesovej zábavy o niečo vyššie,“ zdôraznila Lutherová.

Zlatá Adriana
Minuloročné podujatie počas celého večera sprevádzala známa herečka Zdena Studenková (56). Nový ročník mala opäť v rukách blondínka, no z radov moderátorských. Adriana Kmotríková (40) prijala ponuku moderovania otváracieho plesu tohtoročnej plesovej sezóny ešte v septembri a na túto zodpovednú úlohu sa poctivo pripravovala niekoľko týždňov. „Ponuku som dostala už pred pár mesiacmi, myslím, že v septembri, pretože Ples v Opere sa pripravuje niekoľko mesiacov vopred. Veľmi som sa potešila. Je to veľmi prestížna akcia,“ neskrývala nadšenie tvár večerného spravodajstva, ktorú na významnú udalosť pripravovala jej dvorná návrhárka Veronika Hložníková.    Dokonale upravenú moderátorku večera si po prvý raz vôbec mohli pozrieť na vlastné oči nielen oficiálne pozvaní hostia plesu, ale tiež Bratislavčania, pre ktorých bola pred historickou budovou divadla pripravená veľkoplošná obrazovka. Tá zachytávala úvodný ceremoniál, ale tiež prvé hudobné vystúpenia účinkujúcich i otvárací valčík.

Divadlo plné hviezd
Program posledného Plesu v Opere bol aj tento rok plný hviezdnych vystúpení umelcov zo slovenskej aj zahraničnej scény. Celosvetovo známa nemecká speváčka Sandra úderom na gong otvorila plesovú sezónu a o polnoci osviežila zábavu šiestich stoviek prominentných hostí svojimi hitmi. V historickej budove Slovenského národného divadla vystúpil aj nevidiaci „slovenský Andrea Bocelli“, Maroš Bango, jeden z umelcov, ktorému v ceste za splnením umeleckého sna pomohol program Kultúra bez bariér. „Ľudia by mali snívať, lebo ich to nič nestojí. Mne sa ten môj sen splnil a som šťastný, že môžem zaspievať na tak prestížnej udalosti, akou je Ples v Opere," priznal Bango. Pôžitok z vážnej hudby si mohli hostia vychutnať v podaní tenoristu Ota Kleina. Skvelú zábavu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou plesu, rozprúdili stálice slovenského a českého hudobného neba, ako Richard Müller, IMT Smile a slávny český slávik Karel Gott. Nezabudnuteľné chvíle prinieslo aj vystúpenie talentovaných mladých spevákov Martina Chodúra a Nely Pociskovej.

Autor: Red
Foto: Orange, Daniel Kaplavka, Tibor géci, Peter Frolo


- - Inzercia - -