Dnes je štvrtok, 09.december 2021, meniny má: Izabela
Čas čítania
6 minutes
Zatiaľ prečítané

Štumpfová: Po svadbe som nikdy netúžila

máj 24, 2010 - 12:01
Hneď v úvode stretnutia nás tanečníčka usmernila v tom, aby sme sa otázky týkajúce sa Patrika Švajdu ani len nepokúšali klásť. To bol ale jediný moment, keď blondínke na pár sekúnd zmizol úsmev z tváre. Neskôr, pri predstave vlastného sobáša, ideálneho partnera na celý život či prípadnej svadby ju dobrá nálada neopúšťala. STAR pre vás zistil, aká je Katka Štumpfová po tom, ako sa vyzlečie z tanečnej róby.
Foto: 
Ako je to teda naozaj s tvojím vzťahom s Mirom Šmajdom?
Náš vzťah je naozaj čisto kamarátsky. V podstate z nás robili médiá pár ešte keď sme sa ani nevideli. My sme sa na tom iba dobre bavili. S Mirom si veľmi dobre rozumieme, asi najlepšie zo všetkých mojich doterajších tanečných partnerov v Let’s Dance a trúfam si povedať, že to kamarátstvo vydrží aj po skončení súťaže.

Prečo verejnosť stále špekuluje o tom, čo medzi vami je?
Z pochopiteľných dôvodov. Pretože obidvaja sme single a mladí. Nie je tam ani výraznejší vekový rozdiel. Preto sme rátali s prípadnými špekuláciami od začiatku. Berieme to s nadhľadom.

Mám to chápať tak, že partnerský vzťah s Mirom si definitívne zamietla?

Stále hovorím - nikdy nehovor nikdy. Máme veľmi pekný vzťah. Aj to iskrí, aj sme dobrí kamaráti, prípadne sa riešia iba naše tréningy medzi nami. Ale vždy je to skôr o kamarátstve. Bez toho iskrenia by to v tanci proste nebolo ono.

Nemáš vzťah preto, lebo si kariéristka?
Nejde o to, že by som uprednostňovala kariéru, ale fakt, že nemám priateľa, možno vyplýva z toho, že už tri roky fungujem tak, že som pol roka doma na Let’s Dance a potom idem do sveta, a som pol roka vonku. Takýmto spôsobom života je teda veľmi ťažké nájsť si vzťah. Už som dokonca opatrnejšia a nevychádzam hneď von s vecami pred celým svetom. Najskôr si musím veci ujasniť v hlave a potom to môžem povedať všetkým. Zatiaľ som sa ale nezaľúbila.

V minulosti si chodila s cudzincom. Vieš porovnať našich chlapov so zahraničnými?
Bývalý priateľ bol Talian. Myslím si preto, že táto mentalita má väčšiu iskru na prvý pohľad, ale na druhý sú to väčšinou mamičkini maznáčikovia. Musím povedať, že slovenskí chlapi sú skôr na dlhodobejší vzťah. Proste tie mentality sú úplne rozdielne. Málokedy sa stane, že niekto z talianskych mužov musí urobiť veľký ústupok na to, aby vzťah fungoval. Často napríklad meškajú, alebo sú takí že od mamy sa nepohnú ani na krok. To ale asi súvisí aj s ich životnou úrovňou a všetkým, čo majú v tej krajine. Oni proste asi nepotrebujú byť draví, čo my veľakrát potrebujeme. My sme celkovo národ taký cieľavedomejší, ambicióznejší.

Vieš si predstaviť život v zahraničí?
Vždy, keď sa vrátim domov, tak tu chcem zostať. Teraz som si to povedala tiež, ale keď príde nejaká ponuka zo zahraničia, tak nedokážem odmietnuť. Som rozhodnutá žiť na Slovensku v budúcnosti a tiež si chcem rodinu založiť tu. Ale to sa bavíme o ďalekej budúcnosti. Tu mám kamarátov, rodinu, všetkých ľudí, ktorých mám rada, a to mi vo svete nevynahradí nijaký človek, ktorého poznám rok. Cestovanie je super vec, ale základ by som chcela mať tu. No zase platí, nikdy nehovor nikdy...

Priatelia sú pre teba teda zjavne na poprednom mieste.

Po rodine druhí najdôležitejší. Dokonca, pokiaľ človek nestretne tú pravú lásku, tak tu bude jedine rodina a priatelia. Navyše taká láska môže trvať pár rokov, ale priatelia sú na celý život. Pár priateľstiev si strážim ako oko v hlave a veľmi si ich vážim. A som šťastná, že mám okolo seba takých priateľov, akých mám. Nie je ich síce veľa, ale na nich sa môžem stopercentne spoľahnúť. A tiež nemôžem nespomenúť mojich dvoch mladších bratov, dvojičky, na ktorých som veľmi hrdá, lebo sú strašne šikovní. Jeden hrá úspešne hokej a druhý študuje animovanú tvorbu. To sú totiž v prvom kole moji najlepší kamaráti!

Máš aj nejakých nepriateľov?

Som veľmi nekonfliktný človek. Ja osobne necítim nenávisť voči nikomu. To, že niekto možno voči mne, tak si myslím, že to je jeho problém a jeho nešťastie. Myslím si, že len nešťastní ľudia dokážu byť závistliví a nenávidieť.

Láska na prvý pohľad ti niečo hovorí?
Myslím si, že to asi existuje. A veľmi rada by som si také ružové okuliare nasadila, ale momentálne ich nemám. Tak napríklad teraz mám normálne čierne slnečné okuliare :).

Si nešťastná z toho, že si momentálne sama?
Nie. Prešla som takými rôznymi fázami. Napríklad, keď som sa rozišla s talianskym priateľom, tak som dva mesiace plakala doma do vankúša, lebo mi veľmi chýbal. Cítila som sa strašne sama. Teraz som si ale na to zvykla a skôr mám problém zvyknúť si na niekoho nového v mojom živote. Som proste šťastná tak, ako som.

Bol to tvoj najdlhší vzťah?
Áno a trval dva roky.

Snívala si niekedy o svadbe?
Možno veľa ľudí prekvapím, ale po tom som nikdy netúžila. A už vôbec nie o nejakej veľkolepej svadbe, kde by malo byť päťsto hostí a obrovská hostina. Dokonca mám pochybnosti o tom, že sa raz vydám. Myslím si, že v tejto dobe papiere vôbec nie sú dôležité.

Ako partnerka si žiarlivá?
Zatiaľ som nemala dôvod. Ale myslím si, že žiarlivosť, taká v zdravej miere, je asi vo vzťahu normálna. To je možno znak toho, že jednému na tom druhom záleží.

A čo dôvera vo vzťahu?
Určite je na prvej priečke. Keď nie je dôvera, tak to nefunguje.

Čo je vo vzťahu potrebné na to, aby sa tí dvaja nenudili?

Ľudia si proste musia sadnúť. Ja som bola so svojím bývalým frajerom 24 hodín denne a nikdy sme si neliezli na nervy. Ale odvtedy som takého človeka nestretla. Z toho pramení fakt, že stále nikoho nemám.

Chlap, ktorý by dokázal učarovať Katke Štumpfovej, by mal byť:
Mali by sme byť na jednej vlnovej dĺžke. Humor je pre mňa veľmi dôležitý, aby sme sa vedeli zasmiať, pretože som človek, ktorý sa veľmi rád smeje. A ešte mám rada akčných mužov, ktorí sú rozhodní.

Výzor alebo vek teda asi neriešiš?
Vôbec. Napríklad môj bývalý, Talian, bol mladší.

Aké máš ambície do budúcna?
Chcela by som vyskúšať aj niečo iné ako len tanec. Po skončení Let’s Dance si chcem napríklad nájsť robotu. Mám taký dlhoročný sen, ktorý sa týka choreografie. Tanec by som rada praktizovala ako hobby, prípadne trénovala detičky.

Aký doterajší úspech si ceníš najviac?
Ja si cením každú vec, čo sa mi podarila. Ale myslím si, že v momente, keď som sa rozhodla prejsť zo súťaženia na šou, som sa rozhodla asi najlepšie, ako som mohla. V tomto som sa našla. Baví ma zabávať ľudí, vymýšľať choreografie. Veľmi si cením aj možnosť byť v Let’s Dance. Za svoj ale absolútne najväčší úspech doposiaľ považujem to, že sa mi podarilo vystupovať na Brodwayi. To bol úžasný zážitok.

Vládne v Let’s Dance rivalita?

Ja rivalitu nepociťujem. To, že nejaká tam možno je, to si musí riešiť každý sám. Celkovo zákulisné veci neriešim. My s Mirom sme dokonca nikdy neriešili ani to, pokiaľ sa chceme v súťaži až dostať. Skôr sme riešili to, kto by asi tak mohol vypadnúť.

Komu by si dopriala víťazstvo?

Myslím si, že v tejto súťaži sú dve kategórie ľudí. Jedni sú tí, ktorí už tancovali, a potom tí, ktorí ešte nikdy. Nela je úžasná. To, čo tam niekedy predvádza, sú priam až profesionálne výkony. Z tohto pohľadu by mala vyhrať ona. Na druhej strane, keď sa mám pozrieť na niekoho, kto nikdy predtým netancoval, tak sa mi veľmi páči Martina Šimkovičová. Tá nás všetkých veľmi prekvapila a podľa mňa ani ona nevedela, aká je šikovná a čo v nej je. Tieto dve baby si to zaslúžia. Ale zase, aby som obránila aj svojho partnera, tak musím povedať, že aj on sa veľmi zlepšil.

Na záver si neodpustím poznamenať, že médiá ťa vykreslili už všelijako. Aká teda si v skutočnosti?
Veľká flegmatička. Aj kamarátky sa čudujú, ako dokážem byť taká flegmatička, pričom, keď vstúpim na parket, som plná emócií. Vraj vyžarujem pokojnú a pohodovú atmosféru. Priatelia ma tiež berú ako takú bútľavú vŕbu. Nič ma špeciálne nerozhodí. Keď sa to, samozrejme, v médiách preženie, tak ma to trápi. Ale už som si zvykla, a tak len prekrútim očami. Pretože už si nepomôžem, keď to raz vyšlo. Na parkete sa ale kompletne mením. Zrazu sa zo mňa stáva tá postava, ktorú si vyžaduje konkrétny tanec. Ja sa vlastne vybúrim na parkete a potom som v pohode. :)

Autor: VERONIKA VANDRAŠEKOVÁ
Foto: TV Markíza, Daka

- - Inzercia - -