Dnes je pondelok, 26.október 2020, meniny má: Demeter
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zo starých rybárskych lodí

február 04, 2014 - 10:46
Trend recyklovania sa stal v posledných rokoch veľmi populárny. Či už recyklujeme oblečenie alebo iný spotrebný tovar, jedno je isté - robíme to pre dobro našej planéty a nás všetkých.
Vedeli ste, že aj nábytok sa vyrába z recyklovaných materiálov? Indonézska firma d-Bodhi recykluje staré teakové drevo, železo, rybárske lode, palety či dokonca riflovinu. A vyrába z nich nábytok od stolov, cez stoličky, knižnice až po komody. 
 
Staronový interiérový doplnok z rybárskych lodí
 
Keďže Indonézia má cez 17 000 ostrovov, rybárstvo je veľakrát zdrojom obživy miestnych obyvateľov. Ženy tkajú rybárske siete a predávajú denné úlovky svojich mužov na trhu. Rybári si často svoje lode vyrábajú, opravujú a pravidelne natierajú výraznými farbami. Po rokoch, keď už lode zaslúžene odpočívajú v prístavoch, ich indonézska firma odkúpi, čím pomôže rybárom k tomu, aby si kúpili nové a vyrobí z nich krásny recyklovaný nábytok. Mozaika vytvorená z farebného dreva zo starých rybárskych lodí v spojení so šedými zinkovými panelmi vytvára veľmi trendy, trochu industriálne kúsky, ktoré omladia každý priestor. A Vy možno pri raňajkovaní na takto vyrobenom jedálenskom stole začujete aj šum mora…
 
Viac inšpirácií nájdete v Praktickej Slovenke!
 
Zdroj: Praktická Slovenka

- - Inzercia - -